Trening w procesie odchudzania. Dawka wiedzy jak ćwiczyć, gdy chudniesz.
Stawiasz pierwsze kroki w aktywnym stylu życia? Przekonaj się, że ćwiczenia mogą być przyjemne i dawać wiele satysfakcji! Zobacz, jak zacząć! Poznaj rodzaje treningów, które wspierają proces redukcji oraz są bezpieczne w procesie odchudzania. Przykładowe plany treningowe, które pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Trening siłowy, cardio, prozdrowotny i regeneracyjny. Zobacz, w jakich proporcjach i kolejności układać ćwiczenia, aby dawały najlepsze efekty.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Chcesz spotęgować efekty odchudzania dzięki zaimplementowaniu aktywności fizycznej.
Chcesz bardziej świadomie poruszać się po tematyce treningu.
Potrzebujesz informacji dotyczącej techniki podstawowych ćwiczeń.
Zastanawiasz się jak zaplanować swój tydzień treningowy, by proces przynosił oczekiwane efekty.
Chcesz wykonywać ćwiczenia w poprawny sposób.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
7x 7-minutowych lekcji wideo z ekspertem
Materiał dodatkowy
plan treningu
Artykuł
artykuł o aktywności fizycznej w procesie odchudzania
Podczas kursu dowiesz się:
Czy żeby schudnąć, trzeba ćwiczyć.
Czy treningi na odchudzanie powinny być ekstremalnie intensywne.
Jaki rodzaj treningów jest najlepszy, by utrzymać dobrą formę.
Czy wybierać trening siłowy, czy robić tzw. “cardio”.
Jak wyglądają zasady bezpieczeństwa w przypadku osób zmagających się z otyłością​.
Jakie ćwiczenia warto uwzględnić w procesie odchudzania i pracy nad sylwetką.
Na co zwracać uwagę podczas wykonywania większości treningów, by były bezpieczne i by przynosiły efekty​.
Zobacz więcej
Treść kursu
7 lekcji 0 quizów

Instruktorka fitness, trenerka personalna, szkoleniowiec Akademii Zdrofit oraz managerka sieci klubów fitness Fit Fabric. Zajmuje się zagadnieniami takimi jak: żywienie, aktywność fizyczna a co najważniejsze zdrowy styl życia i jego organizacja.

W tej lekcji znajdziesz energię i inspirację do podjęcia aktywności fizycznej. Dowiesz się, czy to konieczne, by ćwiczyć w trakcie odchudzania, a jeśli tak, to jak zarządzać intensywnością swoich ćwiczeń. Rozgraniczysz ogólne różnice między treningiem siłowym a metabolicznym, czyli tzw. ogólnym cardio i poznasz ewentualne zasady bezpieczeństwa treningu przydatne każdemu, w tym też osobom początkującym lub osobom, które zmagają się z otyłością i nadal zastanawiają się, czy powinny ćwiczyć.
W trakcie tej lekcji dowiesz się, ile kalorii można spalić w trakcie treningu oraz czym jest skala MET, która przyda się w szacowaniu swojego wydatku kalorycznego. Uzyskasz odpowiedź na pytanie, czy w trakcie odchudzania trzeba trenować oraz, czy ćwiczenia gwarantują utratę kilogramów?
Lekcja stanowi podstawę, dzięki której będziesz w stanie lepiej zaplanować swoją aktywność fizyczną zarówno bez sprzętu w domu, jak i z dodatkowym sprzętem np. w klubie fitness. Dowiesz się, czym charakteryzuje się trening z oporem zewnętrznym oraz jak różne cele treningowe można realizować w zależności od doboru obciążenia lub liczby powtórzeń. Zrozumiesz zjawisko, jakim jest superkompensacja, czyli po prostu progres.
W tej lekcji przyjrzymy się dwóm podstawowym formom treningu metabolicznego, czyli treningowi tlenowemu- aerobowemu o umiarkowanej intensywności oraz treningowi beztlenowemu, czyli takiemu, którego intensywność jest znacznie wyższa i możemy do niego zaliczać ekstremalne i krótsze wysiłki, czyli m.in. trening interwałowy. Zrozumiesz różnicę pomiędzy nimi i w swoim planie treningowym, będziesz mógł uwzględnić ten, który w danym momencie będzie Ci najlepiej służył.
W tej lekcji nasi trenerzy: Martyna Stasiak wraz z Łukaszem Zalewskim wprowadzą Cię w ćwiczenia i ich prawidłowe wykonywanie. Poznasz 7 ogólnych wskazówek, które przydadzą Ci się w trakcie większości ćwiczeń oraz poznasz 5 najlepszych, które najbardziej zaangażują Twoje ciało do pracy. Dowiesz się, przy których popularnych ćwiczeniach uważać na technikę, by były nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne.
W lekcji dowiesz się, jak ważne jest ustawienie miednicy podczas wielu popularnych ćwiczeń. Zdobędziesz wiedzę, dzięki której Twoje treningi nabiorą jakości, co wpłynie na wydatek energetyczny, efektywną pracę mięśni w okolicach tułowia i kończyn dolnych oraz bezpieczeństwo kręgosłupa i stawów.
Obręcz barkowa i kręgosłup, jako kluczowe okolice w ujęciu bezpieczeństwa i jakości efektywnego treningu na odchudzanie. Wiedza z tej lekcji pozwoli Ci poprawnie wykonywać ćwiczenia, zawarte w planie treningowym, dołączonym do kursu!
Kurs obejmuje:
  • 2 artykuły
  • 7 lekcji wideo