Projekt zdrowy kręgosłup. Trzymaj się w pionie – techniki na szczęśliwe plecy.
Bolące plecy nawet po przebudzeniu z idealnego snu? Napięcia między łopatkami i niekończące się migreny? Zobacz, jak temu zapobiec w prosty sposób. Dowiedz się, jak odżywić swój kręgosłup…ruchem! Poznaj ćwiczenia dla zdrowych pleców, które przyniosą Ci ulgę (zwłaszcza przy siedzącym trybie życia) i sprawią przyjemność. Kluczem do sukcesu jest lepsza znajomość swojej budowy. Zobacz, jakie praktyki wspomogą poszczególne odcinki Twojego kręgosłupa. Szczęśliwe plecy gwarantowane!
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Chcesz się poruszać! A przy tym zadbać o swój kręgosłup.
Chcesz uelastycznić swoje ciało.
Chcesz poznać proste ćwiczenia wspierające budowanie świadomości ciała.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6​x 5-7 minutowych lekcji wideo z ekspertem
Artykuł
artykuł poszerzający Twoją wiedzę
Podczas kursu dowiesz się:
W jaki sposób dbać o swój kręgosłup na co dzień.
Jak pracować nad kontrolą motoryczną.
Jak w uważny i bezpieczny sposób wzmocnić mięśnie głębokie​.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 6 quizów

Jej misją jest przypominanie o radości jaką sprawia ruch i wspieranie w odbudowywaniu poczucia wygody w ciele. Od 12 lat praktykuje jogę Iyengara, a od 6 lat uczy. Certyfikowana nauczycielka GYROKINESIS®.  ​

Odcinek szyjny kręgosłupa jest znacznie delikatniejszej budowy niż pozostałe fragmenty kręgosłupa. Dzięki ćwiczeniom zawartym w tym wideo nauczysz się, jak regulować pracę nerwu błędnego. Zobaczysz także, jak ogromny wpływ na uwolnienie od bólów głowy i karku mają niepozorne ćwiczenia, w których angażujemy przede wszystkim gałki oczne.
not-checked Quiz podsumowujący
W tej lekcji znajdziesz ćwiczenia dedykowane najmniej ruchomemu i często zaniedbywanemu piersiowemu odcinkowi kręgosłupa. Dzięki nim zadbasz nie tylko o mobilizację kręgosłupa piersiowego, ale też o barki i łopatki.
not-checked Quiz podsumowujący
Odcinek lędźwiowy to ten, na którego dolegliwości bólowe skarżycie się najbardziej. W tym video znajdziesz ćwiczenia, które przyniosą ulgę napiętym dolnym plecom, a także pomogą Ci odkryć głębokie mięśnie brzucha. Nauczysz się rozluźniać i mobilizować dolne plecy oraz mięsień lędźwiowo biodrowy.
not-checked Quiz podsumowujący
Łagodny zestaw ćwiczeń, w którym połączysz to, co poznałeś w poprzednich trzech nagraniach wideo. Wszystko oparte na świadomym oddechu tak, by przynieść ulgę napiętym plecom. Większość ćwiczeń w pozycji leżącej i w klęku podpartym dlatego przyda Ci się mata. ​
not-checked Quiz podsumowujący
Dzięki tym kilku ćwiczeniom zadbasz o całą długość swojego kręgosłupa. Znajdziesz tu ćwiczenia służące poprawie siły mięśni stabilizujących głęboko kręgosłup na każdym odcinku. Jednocześnie zadbasz o ruchomość, wzmocnienie i rozciągnięcie.
not-checked Quiz podsumowujący
Znajdziesz tu nie tylko ćwiczenia służące poprawie siły mięśni, ale także wspierające poprawę koordynacji. Ułożone tak, by wykonanie ich było dobrą zabawą. Skorzystamy z piłki, by wesprzeć się w budowaniu lepszej równowagi. Piłka wymusza korzystanie z mięśni głębokich.​
not-checked Quiz podsumowujący
Kurs obejmuje:
  • 1 artykuł
  • 6 lekcji wideo
  • 6 quizów podsumowujących wiedzę