Projekt zdrowe odchudzanie. Trać kilogramy, nie energię – zasady racjonalnego odchudzania.
Chcesz schudnąć, ale przerażają Cię pełne wyrzeczeń diety? Zobacz, jak się odchudzać – zdrowo i komfortowo. Poznaj pomocne wskazówki i narzędzia, dzięki którym łatwiej wyznaczysz swój cel i zmierzysz efekty w trakcie procesu gubienia kilogramów. Praktyczne zastosowanie dziennika żywieniowego, kalkulatora na zapotrzebowanie kaloryczne i wskaźnika BMI. Określ, skąd startujesz i jakie metody będą dla ciebie najlepsze!
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Chcesz pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.
Pragniesz schudnąć, ale nie wiesz, od czego zacząć.
Wątpisz, że istnieje skuteczna droga do dobrego samopoczucia we własnym ciele​.
Boisz się porażki podejmując kolejną próbę odchudzania i dostajesz gęsiej skórki na hasło dieta.
Chcesz zadbać o swoje zdrowie i poznać podstawowe zagadnienia dotyczące diety i aktywności fizycznej.
Czujesz gotowość, by dowiedzieć się, w jakim stanie jest Twoja obecna waga i o ile trzeba ją zredukować.
Chcesz odnaleźć inspirację do podjęcia działań naprawczych w obszarze swojej sylwetki i samopoczucia​.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6x​ 6-minutowych lekcji wideo z ekspertem​
Artykuł
2x​ artykuł poszerzający Twoją wiedzę​
Materiał dodatkowy
pliki PDF do pobrania – karty pracy i ćwiczeń
Podczas kursu dowiesz się:
Jak przygotować się do procesu odchudzania​.
Co jest przyczyną odkładania się tkanki tłuszczowej​.
Dlaczego utrzymanie odpowiedniej wagi jest ważne.
Jak obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.
Czym jest bilans kaloryczny.
Jak ułatwić sobie odchudzanie poprzez wdrożenie małych zmian w organizacji dnia i tygodnia.
Jak się odchudzać i nie czuć głodu.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 0 quizów

Instruktorka fitness, trenerka personalna, szkoleniowiec Akademii Zdrofit oraz managerka sieci klubów fitness Fit Fabric. Zajmuje się zagadnieniami takimi jak: żywienie, aktywność fizyczna a co najważniejsze zdrowy styl życia i jego organizacja.

Podczas tego materiału dowiesz się, ile kalorii trzeba spalić, by schudnąć kilogram, jakie tempo odchudzania należy zakładać do swoich możliwości oraz będziesz w stanie oszacować wartość rozsądnego deficytu kalorycznego i zaplanować proces odchudzania, który nie przyniesie efektu JOJO. Dzięki temu będziesz mógł wyznaczyć sobie racjonalny cel. Zorientujesz się, jak możemy wpływać na wartość wydatku energetycznego w ciągu dnia, by przyspieszyć proces odchudzania. Uwaga- w trakcie kursu zamiennie posługujemy się pojęciami kalorie i kilokalorie w ramach uproszczenia. 1000 kalorii (cal) to 1 kilokaloria (kcal), ale upraszczając, w nomenklaturze używamy kalorii, mówiąc o kilokaloriach.
W tej lekcji rozkodujemy proces odchudzania. Poznasz koncepcję bilansu kalorycznego oraz zdemaskujesz wrogów i namierzysz winowajców, którzy mogą przyczyniać się do nadwagi i otyłości. Ustalisz nowy schemat wartości i priorytetów, dzięki któremu zrozumiesz, dlaczego warto utrzymywać poprawną masę ciała i konsekwentnie pozostawać w postanowieniach. Uświadomisz sobie, że poza liczbą widniejącą wadze walka toczy się również o inne nagrody.
Dzięki tej lekcji określisz miejsce, z którego startujesz, co pozwoli Ci doprecyzować swój cel i zaplanować drogę do zmniejszenia wagi oraz lepszego zdrowia. Poznasz wskaźniki takie jak BMI, WHR. Obliczysz wartość swojego PPM oraz CPM, czyli wartość Twojego zapotrzebowania kalorycznego.
Ta lekcja to pigułka wiedzy, która będzie najlepszym antidotum na problemy z nadwagą. Zorientujesz się, czym jest Talerz Zdrowego Żywienia, oraz ocenisz, czy Twoje dotychczasowe posiłki spełniały założenia zdrowego żywienia i czy odnajdujesz w swojej dotychczasowej diecie obszar, który będziesz w stanie ulepszyć. Pozbędziesz się czarnych owiec z jadłospisu i dowiesz się, jaką metodę zastosować, by pierwsze kroki odchudzania były zdrowe, ale i przyjemne!
W tym odcinku zbudujesz świadomość dotyczącą tego, jaka rola i jaki udział w procesie odchudzania ma aktywność fizyczna. Dowiesz się, czym jest NEAT i uzyskasz odpowiedź na pytanie - czy aby schudnąć, trzeba wykonywać intensywne treningi i wyznawać zasadę 100% albo nic. Znajdziesz profity, które niesie ze sobą aktywność fizyczna oraz wykształcisz ogólne wyobrażenie tego, ile kalorii można spalić na jednym treningu i jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy, by tracić zbędne kilogramy.
Zestaw inspiracji i rozmaitych sposobów, które pomogą wejść w zdrowy tryb życia. Z lekcji dowiesz się jak zaplanować organizację dnia i tygodnia tak, by bilans zysków i strat mógł pozostawać dla Ciebie dodatnim, a z kolei rachunek Twoich kilogramów ujemnym.
Kurs obejmuje:
  • 1 artykuł
  • 6 lekcji wideo