Projekt piękna postawa. Małe zmiany, wielki efekt – ćwiczenia korygujące wady postawy.
Spędzasz długie godziny przed komputerem i martwisz się o swoją postawę? Ten kurs da Ci praktyczną wiedzę, jak zapobiegać i korygować najczęstsze wady. Poznaj techniki, które pomogą zniwelować problemy z postawą. Proste ćwiczenia na plecy okrągłe i plecy wklęsłe, które wykonasz nawet w trakcie pracy.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Masz siedzący tryb pracy i odczuwasz tego negatywne skutki.
Pragniesz poprawić swoją postawę.
Chcesz zadbać o swój kręgosłup.
Chcesz zwiększyć świadomość swojego ciała.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6​x 5-7 minutowych lekcji wideo z ekspertem
Podczas kursu dowiesz się:
Jakie wady postawy nam grożą i jak korygować niektóre z nich.
Jak zbudowany jest nasz kręgosłup.
Jaka jest rola mięśni brzucha w kontekście zachowania prawidłowej postawy.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 0 quizów

Absolwent wychowania fizycznego warszawskiej AWF. Trener osobisty, magister fizjoterapii, instruktor sportu. Z ruchem związany od wielu lat, zarówno od strony trenerskiej, jak i zawodniczej.

W tej lekcji poznasz anatomiczne podstawy budowy kręgosłupa oraz klasyfikację wad postawy.
Dowiesz się, czym jest prawidłowa postawa. Za pomocą prostych ćwiczeń zbudujesz swoją świadomość ruchową. Zrozumiesz, czym jest neutralne ustawienie miednicy, jak wygląda wyprost i zgięcie kręgosłupa, protrakcja i retrakcja łopatki. Nauczysz się właściwie korygować swoją postawę - siedząc i stojąc.
Poznasz praktyczne ćwiczenia, które możesz wykonać w ciągu pracy w pozycji siedzącej oraz po wstaniu od biurka, czyli w pozycji stojącej. Dzięki nim w prosty sposób zadbasz o swoją postawę.
Naucz się ćwiczeń, które zniwelują plecy okrągłe — jedną z najczęstszych wad, spowodowanych długim przebywaniem w pozycji siedzącej — przy biurku, przed komputerem.
Poznasz proste, ekspresowe ćwiczenia, korygujące plecy wklęsłe. Te skuteczne praktyki z łatwością wykonasz w ciągu dnia, w przerwie od pracy lub przed snem.
W ostatniej lekcji dowiesz się, jaką funkcję pełnią mięśnie brzucha w utrzymaniu prawidłowej postawy. Poznasz ćwiczenia, które wzmocnią brzuch i pozytywnie wpłyną na postawę ciała.​
Kurs obejmuje:
  • 6 lekcji wideo