Projekt odżywianie. Jak budować formę, jedząc mądrze?
Chcesz jeść zdrowo, ale przytłaczają Cię sprzeczne informacje na temat odpowiednich zasad żywienia? Ten kurs uporządkuje Twoją wiedzę i wesprze w racjonalnych wyborach. Rozłóż swoje odżywianie na czynniki pierwsze i przekonaj się, czy nic ważnego nie umyka Twojej uwadze. Zobacz, jak zbudować zdrową relację z jedzeniem i naucz się komponować menu tak, by Twoje ciało na tym korzystało. Poznaj najczęstsze mity na temat zdrowego jedzenia i przejmij całkowitą kontrolę nad swoim talerzem.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem.
Interesujesz się zdrowym żywieniem ale czujesz, że brakuje Ci podstaw.
Chcesz upewnić się, że prawidłowo postępujesz ze swoją dietą lub wyeliminować błędy.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6x​ lekcji wideo z ekspertem
Podczas kursu dowiesz się:
Co jest najważniejsze w zdrowym odżywianiu.
Jakie znaczenie dla naszego organizmu ma bilans energetyczny i aktywność ruchowa.
Czy zdrowa dieta oznacza całkowitą rezygnację z niezdrowych produktów.
Dlaczego należy jeść warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste.
Czy białko zwierzęce jest lepsze od białka roślinnego.
Czy należy unikać laktozy.
Dlaczego w diecie powinny znaleźć się źródła tłuszczu.
Ile wody należy wypijać i jaki rodzaj wody jest najlepszy.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 6 quizów

Magister dietetyki z wieloletnim stażem pracy z pacjentami oraz trenerka personalna z doświadczeniem w kompleksowym prowadzeniu podopiecznych. Wiedzę zdobywała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a doświadczenie nabyła podczas pracy w szpitalach, klubach fitness oraz z praktyki własnej.

W tej lekcji poznasz hierarchię potrzeb żywieniowych i dowiesz się, jakie warunki musi spełnić Twoja dieta, aby była w pełni zbilansowana. Dowiesz się, czym jest dobowe zapotrzebowanie energetyczne, jak wpływa na nie aktywność ruchowa. Poznasz najważniejsze składniki diety, zyskasz odpowiedzi na pytania - ile posiłków należy spożywać w ciągu dnia oraz czy należy używać suplementów diety?
not-checked Quiz podsumowujący
Wszyscy wiedzą, że codziennie należy jeść warzywa i owoce, jednak w tej lekcji poznasz prawdziwe przyczyny, dla których warzywa i owoce powinny być podstawą zdrowej diety. Poznasz rodzaje błonnika i jego właściwości, rozgryziesz funkcje witamin i składników mineralnych, i zapoznasz się z indeksem sytości, czyli narzędziem, które w ogromnym stopniu wpływa na powodzenie Twojej diety.
not-checked Quiz podsumowujący
W tej lekcji dowiesz się, czy biała mąka naprawdę jest źródłem cukrów prostych – poznasz rodzaje węglowodanów, i najważniejsze różnice między zbożowymi produktami pełnoziarnistymi a oczyszczonymi.​
not-checked Quiz podsumowujący
Poznasz prawdę o tym, czy ludzie (szczególnie dorośli) powinni pić mleko innych ssaków oraz dowiesz się, czym jest nietolerancja laktozy i czym różni się od alergii na mleko. Dowiesz się, czy mięso rzeczywiście jest niezbędnym elementem zbilansowanej diety, oraz czy diety wegetariańskie i wegańskie są bezpieczne. Poznasz także know-how spożywania ryb – od bezpieczeństwa i zanieczyszczeń metalami ciężkimi, po kwasy tłuszczowe omega-3.
not-checked Quiz podsumowujący
Wszystko co musisz wiedzieć o tłuszczach w jednym miejscu – ich funkcje, rodzaje i wpływ na zdrowie. Dowiesz się także jaki olej jest najlepszy do smażenia.
not-checked Quiz podsumowujący
Poznasz odpowiedź na pytanie, ile wody należy pić w ciągu dnia oraz czy kawa i herbata również wliczają się do wodnego bilansu. Dowiesz się, jaki jest najlepszy rodzaj wody pitnej oraz w jaki sposób sól wpływa na nawodnienie organizmu.
not-checked Quiz podsumowujący
Kurs obejmuje:
  • 6 lekcji wideo
  • 6 quizów podsumowujących wiedzę