Projekt oddech. Poznaj najprostszą metodę funkcjonalnego treningu.
Czy wiesz, że większość z nas oddycha źle? Zobacz, jak to zmienić i czerpać korzyści z prawidłowego oddychania! Sprawdź swoją kondycję oddechową. Naucz się wykorzystywać oddech do swoich celów. Będziesz zaskoczony, jak odpowiednie techniki mogą wpłynąć na jakość Twojego treningu. Poznaj efekt bohra, test TWOP i TMBP – wykorzystaj wiedzę w proponowanych praktykach. Ćwiczenie czyni mistrza! Odetchnij skutecznie.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Potrzebujesz więcej energii na co dzień​.
Chcesz poprawić swoją wydolność oddechową i wyniki sportowe.
Odczuwasz uczucie duszności podczas treningu.
Chcesz skuteczniej regenerować się po wysiłku fizycznym.
Pragniesz podnieść jakość swojego życia.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
5x​ 5-7 minutowych lekcji wideo z ekspertem​
Artykuł
artykuł poszerzający Twoją wiedzę
Materiał dodatkowy
4x​ plik PDF do pobrania – lista ćwiczeń, skrypt z ćwiczeniami, tabela z zaleceniami, tygodniowy planner
Podczas kursu dowiesz się:
Jak powinno się oddychać na co dzień.
W jaki sposób poprzez wstrzymywanie oddechu poprawić swoją wydolność.
Jak wdrożyć ćwiczenia oddechowe do codziennych aktywności.
Jak oddychać podczas aktywności fizycznej oraz wykorzystać oddech w celu przyspieszenia procesu regeneracji.
Zobacz więcej
Treść kursu
5 lekcji 0 quizów

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor pływania i trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat pływania, wspinaczki i trekkingów górskich.

Lekcja zawiera dwa pośrednie testy, które dostarczą Ci informacji, jaka jest aktualnie jakość Twojego wzorca oddechowego i ogólna wydolność organizmu. Pozwoli to określić, na czym powinieneś aktualnie się skupić, tzn. od jakich ćwiczeń rozpocząć swoją pracę z oddechem.​
Podczas drugiej lekcji skupimy się na oddechu funkcjonalnym. Zostaną Ci przedstawione ćwiczenia, które pozwolą odbudować wszystkie elementy składające się na prawidłowy oddech. Tzn. oddech przez nos, odpowiednia ilość powietrza, właściwe tempo oddechu i zaangażowanie przepony.
Lekcja 3. jest wprowadzeniem do wstrzymań oddechu i oddychania mniejszą ilością powietrza na co dzień oraz podczas wysiłku fizycznego. Celem tych praktyk jest podniesienie wydolności organizmu, poprzez efektywniejsze wykorzystanie tlenu i opóźnianie zmęczenia podczas wysiłku. Dodatkowo przedstawione zostaną ćwiczenia uelastyczniające klatkę piersiową, które stanowią świetne uzupełnienie ćwiczeń oddechowych i treningu.
Podczas lekcji 4. przedstawione zostaną zaawansowane formy wstrzymań oddechu podczas wysiłku fizycznego. Skierowane są do osób, których wynik TWOT jest powyżej 20 i 30 sekund. Pokazane zostaną również ćwiczenia rozciągające w wersji plenerowej.​
Podczas ostatniej lekcji kursu poruszony zostanie temat regeneracji organizmu osiąganej poprzez ćwiczenia oddechowe. Przedstawione zostaną techniki, które pozwolą uspokoić organizm - w przerwach podczas treningu oraz bezpośrednio po nim. Dodatkowo pojawi się ćwiczenie poprawiające jakość snu, który stanowi najlepszy sposób regeneracji organizmu.
Kurs obejmuje:
  • 3 artykuły
  • 5 lekcji wideo
  • 4 materiały PDF