Projekt joga. Namaste! Wzmacniaj ciało w ulubionych asanach.
Chcesz poczuć spokój i równowagę w ciele? Rozpocznij praktykę jogi! Ten kurs da Ci odpowiednie przygotowanie i konkretną wiedzę, dzięki której wyciągniesz z wybranych asan prawdziwe korzyści. A jest ich mnóstwo! Poznaj różne rodzaje jogi i techniki, dzięki którym odkryjesz jej różne oblicza. Jaki jest Twój cel? Rozciągnięcie, wzmocnienie, a może rozluźnienie ciała - wszystko to możesz osiągnąć w prawidłowo dobranej praktyce.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Chcesz zacząć praktykować jogę.
Nie wiesz, jak korzystać z kocy, wałków, klocków i innych sprzętów jogowych.
Chcesz uelastycznić swoje ciało.
Chcesz uniknąć podstawowych błędów w praktyce.
Chcesz się odprężyć i zrelaksować.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6x 5-7 minutowych lekcji wideo z ekspertem
Artykuł
artykuł poszerzający wiedzę
Podcast
audio-relaksacja
PDF
infografika poszerzająca wiedzę
Podczas kursu dowiesz się:
Jak praktykować jogę w bezpieczny sposób.
Jakie sprzęty będą Ci pomocne w ćwiczeniach.
Jak stopniowo wchodzić w pełne i bardziej zaawansowane pozycje jogi.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 0 quizów

Jej misją jest przypominanie o radości jaką sprawia ruch i wspieranie w odbudowywaniu poczucia wygody w ciele. Od 12 lat praktykuje jogę Iyengara, a od 6 lat uczy. Certyfikowana nauczycielka GYROKINESIS®.  ​

Spraw, aby Twoja praktyka była wolna od błędów. Asan jest wiele, jednak pewne podstawowe zasady ułożenia ciała będą wspierać wykonywanie każdej z nich. Jak wiadomo chcemy ćwiczyć bezpiecznie, dlatego w tej lekcji poznasz możliwe nawykowe błędy i ćwiczenia pomocnicze, dzięki którym poszerzysz swoją świadomość ciała i zadbasz o zdrowe i anatomicznie poprawne wykonanie pozycji. Dowiesz się także, jak ogromny jest wpływ oddechu na ustawienie ciała i odwrotnie, jak ustawienie ciała może wpływać na oddech.
Wzmocnienie mięśni nóg rozwija zarówno poczucie równowagi fizycznej, jak i psychicznej. Uczy, jak szybko i skutecznie wyciągnąć kręgosłup. Podczas drugiej lekcji poznasz kilka podstawowych pozycji stojących.
Dzięki tej lekcji dowiesz się, jakie sprzęty są dostępne w studio jogi. Zobaczysz, do czego służą i jak bezpiecznie z nich korzystać. Na przykładzie kilku asan pokażemy Ci, w jaki sposób ich używać, aby stopniowo wchodzić do pełnych i bardziej zaawansowanych pozycji.
Dzięki pozycjom, które poznasz w tym nagraniu, zadbasz o wydłużenie dołu pleców i boków tułowia. Przy pomocy paska, rozciągniesz tyły nóg oraz odżywisz kręgosłup w łagodnym, ale głębokim skręcie na krześle.
Dzięki temu nagraniu nauczysz się w bezpieczny sposób wykonywać najpopularniejszą pozycję jogi, czyli psa z głową w dół. Poznasz uproszczone warianty i dowiesz się, jak unikać podstawowych błędów. Wykonywanie tej asany niesie ze sobą szereg korzyści, m.in. usuwa zmęczenie - regeneruje, zwalcza ból i sztywność tyłów nóg, tonizuje organy brzucha, odżywia mózg, uczy prostować nogi i plecy.
Czas na zasłużony odpoczynek. Obejrzyj wideo, w którym znajdziesz przykłady ułożenia ciała do relaksu z wykorzystaniem odpowiednich pomocy (koce, wałki/krzesło). A potem posłuchaj specjalnej, prowadzonej relaksacji. Życzę Ci głębokiego odprężenia!
Kurs obejmuje:
  • 1 artykuł
  • 1 podcast
  • 6 lekcji wideo
  • 3 materiały PDF