Projekt basen. Techniki i umiejętności pływackie na start.
Motylek czy delfin? Szczegóły są ważne – poznaj sposoby na uniknięcie amatorskich błędów. Jakie umiejętności są kluczowe? Zaprojektuj swój idealny dzień na basenie – komfortowo i bez obaw, że coś Ci umknęło. Dzięki temu szybko zobaczysz pierwsze postępy i nie stracisz motywacji.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Nie potrafisz jeszcze pływać.
Czujesz lęk przed pływaniem i nie wiesz jak zacząć.
Chcesz poznać konkretne ćwiczenia pozwalające na naukę podstawowych stylów.
Potrafisz pływać, ale chcesz poszerzyć i udoskonalić swoje umiejętności.
Potrzebujesz inspiracji do dalszej nauki pływania.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6x​ 5-8 minutowych lekcji wideo​
Artykuł
2x artykułów poszerzających Twoją wiedzę​
Materiał dodatkowy
plik PDF do pobrania – lista ćwiczeń zawartych w kursie ​
Podczas kursu dowiesz się:
Jak zacząć naukę, aby zbudować pewność siebie w wodzie.
Jaka jest prawidłowa kolejność nauki stylów pływackich.
Jak wygląda metodyka nauczania 3 stylów pływackich: kraula, kraula na grzbiecie i żabki.
Co zrobić, aby uniknąć podstawowych błędów.
Czym charakteryzują się sportowe style pływackie.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 0 quizów

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor pływania i trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat pływania, wspinaczki i trekkingów górskich.

Podstawowe umiejętności pływackie wcale nie polegają na pływaniu. W lekcji przedstawione zostaną: zanurzanie głowy w okularach i bez nich, otwieranie oczu pod wodą, wydech do wody oraz ćwiczenia wypornościowe, takie jak korek i rozgwiazda. Umiejętności te dają większą pewność siebie i w trudnych sytuacjach pozwalają zachować spokój.
Lekcja zawiera naukę leżenia na plecach oraz pracy rąk, która pozwala nam zmieniać kierunek, a więc będzie to wstęp do przemieszczania się w wodzie. Wrócimy w niej również do leżenia na brzuchu - nauczymy się strzałki i rozpoczniemy pracę nóg. Można powiedzieć, że to lekcja, dzięki której zaczniesz pływać!
Skupimy się na nauce pracy nóg w takich stylach jak kraul, kraul na grzbiecie i styl klasyczny, czyli potocznie żabka. Ta lekcja i nabyte podczas niej umiejętności są absolutnie kluczowe. Bez dobrze rozwiniętej pracy nóg nie da się nauczyć pełnego stylu pływackiego. To dzięki napędowi, który generują nogi, możemy uczyć się pracy rąk i doskonalić swoje umiejętności pływackie.
W oparciu o wcześniej nabyte umiejętności rozpoczniemy naukę pracy rąk. Dzięki temu Twoja nauka pływania nabierze większej dynamiki. Pływanie stanie się coraz bardziej ekonomiczne i przyjemne. W lekcji przedstawione zostaną również ćwiczenia uczące pracy nóg do żabki. Dzięki umiejętnościom z tej lekcji będziesz o krok od opanowania elementarnych stylów pływackich.
Przedstawimy ćwiczenia, które pozwolą Ci poruszać się w wodzie trzema elementarnymi stylami pływackimi: kraulem, kraulem na grzbiecie oraz żabką. Techniki te oddają specyfikę każdego stylu, ale jeszcze nie zawierają w sobie drobnych detali, które nadają pływaniu sportowego charakteru. Tego jak wyglądają sportowe techniki pływackie, dowiesz się w kolejnej i ostatniej lekcji.
Podczas ostatniej lekcji przedstawione zostaną 4 sportowe style pływackie: dowolny, grzbietowy, klasyczny i motylkowy. W praktyce najczęściej mówi się jednak o kraulu, grzbiecie, żabce i delfinie. Omówiona zostanie ich charakterystyka, technika, nawroty i skoki.
Kurs obejmuje:
  • 2 artykuły
  • 6 lekcji wideo