Dieta w procesie odchudzania. Porcja niezbędnej wiedzy na początek.
Chcesz schudnąć, ale nie rezygnując jednocześnie z przyjemności jedzenia? To możliwe! Dowiedz się, jak powinna wyglądać współczesna piramida żywieniowa. Poznaj mity i fakty na temat odchudzania. Dopasuj dietę do swoich potrzeb, tak, aby służyła twojemu organizmowi. Nucz się oceniać swoje zapotrzebowanie kaloryczne i tworzyć dobrze zbilansowane posiłki, nie tylko zdrowe, ale i smaczne.
Ten kurs powstał dla Ciebie, jeśli:
Nie wiesz jak zaplanować swój proces redukcji tkanki tłuszczowej od strony żywieniowej.
Zastanawiasz się, czy jesteś gotowa/wy przejść na kolejną dietę.
Masz dosyć głodówek lub masz za sobą przygody z restrykcyjnymi systemami żywienia, które nie przyniosły wymiernych efektów.​
Chcesz dowiedzieć się, jak skonstruować swój dzienny jadłospis i odpowiednio skomponować posiłki.
Pragniesz zrozumieć, czym różnią się kalorie od makroskładników​.
Zobacz więcej
Kurs składa się z:
Wideo
6x​ 6-cio-minutowych lekcji wideo z ekspertem​
Materiał dodatkowy
tabela najbardziej wartościowych w główne makroskładniki produktów spożywczych
Materiał dodatkowy
przykładowy dzienny jadłospis oraz arkusz kalkulacyjny przydatny do oszacowania zapotrzebowania kalorycznego
Podczas kursu dowiesz się:
Ile kalorii powinno się dostarczać swojemu organizmowi, by utrzymać wagę.
Jak w rozsądny sposób oszacować deficyt kaloryczny, który będzie bezpieczny dla zdrowia i skuteczny dla spadku wagi.
Jak komponować posiłki, by zawierały odpowiedni stosunek makroskładników.
Co powinny zawierać posiłki około-treningowe.
Jaki wpływ mają suplementy na proces odchudzania.
Co kryje się pod modnymi terminami: KETO, INTERMITTET FASTING itp.
Co może być przyczyną zastoju w procesie odchudzania.
Zobacz więcej
Treść kursu
6 lekcji 1 quiz

Instruktorka fitness, trenerka personalna, szkoleniowiec Akademii Zdrofit oraz managerka sieci klubów fitness Fit Fabric. Zajmuje się zagadnieniami takimi jak: żywienie, aktywność fizyczna a co najważniejsze zdrowy styl życia i jego organizacja.

W pierwszej lekcji rozjaśnimy wątpliwości dotyczące tego, czym różnią się makroskładniki od kalorii oraz jak w praktyce liczyć zarówno te pierwsze, jak i te drugie. Zrozumiesz też, co to znaczy pełnowartościowy posiłek i jak go skomponować. Poznasz rolę białka w dziennym jadłospisie oraz dowiesz się, jaką jego ilość powinieneś uwzględnić w swojej diecie.
W trakcie tej lekcji dowiesz się, jaką rolę w diecie odgrywają tłuszcze i węglowodany. Dowiesz się, czy ich obecność w trakcie redukcji jest ważna i jak dużą ich podaż w diecie należy uwzględniać. Po obejrzeniu tego materiału nie będzie dla ciebie zagadką też to, by rozróżniać rodzaje tłuszczów oraz zbudować kluczową świadomość dotyczącą węglowodanów, ich rodzajów oraz tego, w jaki sposób oddziałują na Twoją energię w ciągu dnia.
Ten materiał wpłynie na Twoją uważność w trakcie doboru produktów, z których komponujesz swój dzienny jadłospis. Dowiesz się, w jakich produktach spożywczych czekają wrogowie dobrej formy, czyli sól i cukier, zatem Twoje zakupy spożywcze już nigdy nie będą takie same. Poznasz sprzymierzeńca dobrego samopoczucia i zrozumiesz, dlaczego udział błonnika w diecie jest ważny.
W trakcie tej lekcji dowiesz się, jak powinien być skomponowany posiłek przedtreningowy, aby dostarczał Ci odpowiednio dużo energii i nie powodował dyskomfortu w trakcie ćwiczeń, oraz co warto zjeść po ćwiczeniach, by móc odpowiednio szybko się zregenerować. Odpowiesz sobie na pytanie, czy jeść po treningu, jeśli kończy się on dość późno wieczorem?
Lekcja, w której gościem jest mgr dietetyki Ewelina Krajewska. Wspólnie odpowiemy na pytania, jak najczęstsze problemy zdrowotne mogą wpływać na proces redukcji masy ciała. Dowiesz się, jak wyglądają mechanizmy fizjologiczne, które powodują utrudnienia w trakcie odchudzania i w jakim stopniu mają wpływ na jego tempo i efekty.
Druga lekcja, której gościem jest mgr dietetyki Ewelina Krajewska. Rozbrajamy temat modnych diet- dowiesz się, na czym polega dieta detoks, dieta ketogeniczna oraz intermittent fasting, czyli post przerywany. Podejmiesz decyzję, czy chcesz skorzystać z którejś z nich.
not-checked Quiz podsumowujący
Kurs obejmuje:
  • 1 artykuł
  • 6 lekcji wideo
  • 1 quiz podsumowujący wiedzę
  • 1 materiał PDF